top of page
  • Фото автораТетяна Раховська

"Соборна, єдина - моя Україна!"


В українському національному календарі 22 січня займає одне з ключових місць. Так, 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. 21 січня 1919 року, в місті Хуст, на закарпатських народних зборах було прийнято рішення про возз’єднання Закарпаття з Великою Україною. А вже 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено Акт возз’єднання (злуки) українських земель в єдину Україну. Стверджувалося об’єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР), які виникли на уламках Російської і Австро-Угорської імперій. «Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України», — ці слова Акта Злуки двох українських республік в одну самостійну соборну Українську державу звучали більше 100 років тому.

Свою Єдність, Соборність і Майбутнє Україна зараз захищає і відвойовує на війні з жорстокими нелюдами - кривавими російськими загарбниками. І ми обов‘язково переможемо - бо саме зараз, як ніколи, відчуваємо єдину, сильну і неповторну нашу державу, бо самі творимо її!

Заклади "Центру культури та дозвілля "Баранинської ТГ долучилися до Всеукраїнської акції до Дня Соборності України, відзначили це важливе свято.

В с. Руські Комарівці об'єдналися для проведення Дня Соборності України «Центр культури та дозвілля» Баранинської сільської ради (БК - філія с. Р. Комарівці) та Руськокомарівський ліцей.


Акцію розпочали на подвір’ї ліцею.

Хвилиною мовчання присутні згадали загиблих воїнів, жителів Баранинської громади - Анатолія Голика, Юрія Щубелко, Максима Чомоляка…

Діти підготували побажання Україні та патріотичні малюнки. Натхненно і з вірою світле майбутнє всі заспівали Гімн України та патріотичну «Ой у лузі червона калина». З вітальним словом до учасників акції звернулися директор Руськокомарівського ліцею Сарваш Л. В. та директор «Центру культури» Раховська Т. В. Головною традицією Дня Соборності є «Живий ланцюг єдності», в який ми об’єдналися на мості в центі села.- Клуб – бібліотека - філії с.Ярок. Патріотична бесіда «Сила Єдності», виготовлення патріотичних символів, малюнків. Книжкова виставка – інсталяція з нагоди Дня Соборності України;

- Бібліотека – філія с. Циганівці. Тематична полиця «Україна єдина!»;

- Клуб - бібліотека – філія с. Нижнє Солотвино. Патріотична година «Єднаймося заради України!» Книжкова виставка «Духовна єдність українського народу» ;

- Клуб-філія с.Довге Поле. Патріотична година «Свята Україна навіки єдина!» ;

- Клуб-філія с. Глибоке. Виховна інформаційна година «Україна єдина від Заходу до Сходу», також, учасники заходу в центрі села створили «живий ланцюг єднання»;

- Клуб – бібліотека – філії с. Стрипа. Патріотична година «Україна єдина» Тематична книжкова полиця «Соборність України – духовна єдність українського народу».

Дякуємо всім, хто організував та долучився до відзначення Дня Соборності України! Мирного неба, Перемоги - Україні! Здоров‘я і добробуту всім нам!

19 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page