top of page
  • Фото автораТетяна Раховська

Різдв"яні дзвіночки.

І знову про традиції... В кожному селі Закарпаття напередодні Різдва збирався гурт молодих хлопців для участі у Бетлегемах (костюмоване вертепне дійство). Збиралися зазвичай вдома у досвідченого керівника, що багато років брав участь у сільському Бетлегемі, і там же зберігалися костюми і Вертеп або Костелик ( маленька копія деревянної церкви з фігурками Діви Марії, Ісуса і Йосипа) . Хлопці вчили колядки, за старовинним сценарієм опановували ролі, упорядковували костюми. З 7 по 9 січня - святкові дні Різдва - радо чекали Бетлегеми в кожній закарпатській родині .

На превеликій жаль, ці традиції теж занепадають, і вже не кожне село може подивитися цікаві театралізовані вистави Бетлегемів, що прославляють народження Христа.

"Центр культури та дозвілля" Баранинської сільської ради започаткував фестиваль колядницьких колективів Баранинської громади "Різдвяні дзвіночки". Наші творчі колективи гостинно приймали у санаторно - оздоровчому комплексі "Деренівська Купіль". Гості свята слухали колядки і щедрівки у виконанні вокальних ансамблів, дивилися вистави новостворених Бетлегемів та дитячі новорічно - різдвяні привітання.

Щиро дякуємо всім, хто долучився до відродження та популяризації наших традицій - дякуємо депутатам, батькам, учасникам, працівникам культури! Сподіваємося, що фестиваль "Різдвяні дзвіночки" під час світлих Різдвяних свят, стане для нашої громади традиційним і буде дарувати багато гарних емоцій і вражень, і нашим артистам - аматорам і нашим шановним глядачам.

Учасники І фестивалю колядницьких колективів Баранинської сільської ради "Різдв"яні дзвіночки":"Бетлегеми": с. Руські Комарівці (керівник - Мілана Павликовська); с. Довге Поле (керівник - Марія Проньо); с. Великі Лази (керівник - Олеся Долбня).


"Бетлегеми" с. Нижнє Солотвино (керівник - Ольга Левко); "Щедрівники" с. Стрипа (керівник - Оксана Дранчак); вокальний ансамбль "Ластівочки" Великолазівського ліцею (керівник - Тетяна Раховська).Вокальний ансамбль "Веселі хлопаки", дует "Рідна пісня" (керівник - Сергій Раховський); народний вокальний ансамбль "Ярочок" (керівник - Лідія Чубирко); солістка Мирослава Король; вокальний ансамбль працівників "Центру культури та дозвілля" "Вишиванка" (керівник - Тетяна Раховська).79 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page