top of page
  • Фото автораТетяна Раховська

Мистецтво переможе!

В кожній людині є сонце. Тільки дайте йому світити. Сократ.

Напередодні професійного свята - Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, відбулася зустріч - форум працівників "Центру культури та дозвілля" з творчими людьми Баранинської територіальної громади.

В минулому році наш форум мав назву «ЗОЛОТОКРИЛА МУЗА». ЇЇ золоті крила надихали нас, людей мистецтва, на творчість, креатив, пошук нових шляхів. В цьому році крила нашої музи змінили колір – синє і жовте… І наша Муза, наша Україна, разом з нами – бійцями мистецького фронту, дає відсіч підступному божевільному агресору, захищаючи свободу та незалежність, національні цінності та культурне надбання, нашу мову, духовність…

Багато хто з митців зараз на війні, нашому захиснику, бійцю ЗСУ, художнику Богдану Павловському , учасники записали відео - вітання. І побажали здоров'я, миру, скорішого повернення додому!

Всім відомий вислів - «Коли стріляють гармати – музи мовчать» Але це не так! Саме зараз, як ніколи, ми усвідомили цінність нашої самобутності, культури, традицій. Наша зброя – наша творчість, і ми, творчі люди, підіймаємо свій голос на захист нашої нездоланної Батьківщини. За цей час ми впевнилися в тому, що наша нація – нездоланна. Ми знаходимо квіти серед розтрощених каменів, плекаємо любов посеред обстрілів, не втрачаємо віру, не дивлячись на всі знущання та катування.

Життя переможе смерть, Україна – загарбника, а Мистецтво переможе війну. Отже, ми назвали нашу зустріч «Мистецтво переможе».

Розпочали форум Хвилиною мовчання, вшанував всіх загиблих в цій кровопролитній війні...

Привітали наших шановних працівників «Центру культури та дозвілля» з наступаючим професійним святом, прозвітувалися про роботу Центру, спільні культурні і благодійні проекти, що відбулися за цей нелегкий рік. Грамоти відділу ОКТМС Баранинської сільської ради вручила головний спеціаліст відділу ОКТМС - Тетяна Михайлівна Кіш.

Неймовірні роботи наших майстрів - натхнення, улюблена справа, ТАЛАНТ!

Гарного настрою присутнім додали учасники невеликого святкового концерту. Присутніх вітали - Лідія Чубирко і Софія Ігнац; Тріо "Центру культури" у складі Тетяни Кіш, Марії Проньо, Тетяни Раховської;. Мирослава Король; дует "Рідна пісня" (Сергій і Тетяна Раховські).

Дякуємо всім творчим людям за участь у форумі! Ваше мистецтво, ніби серце, - пульсує у грудях нашої громади, доставляє в кожний куточок свіжі ідеї, надихає, "змиває пил повсякденності". Отже, наші творчі гості:

1. Полякова Олеся - Поетеса. с. Стрипа

2. Вакерич Дарина - Художник. с. Глибоке

3. Гурніш Аліна- Художник с. Р. Комарівці

4. Легеза Ганна - Кондитер, вишивальниця, с. Р. Комарівці

5. Місяйло Любов Юріївна - Поетеса, с. Р. Комарівці

6. Рудковський Денис - Фотограф. с. Довге Поле

7. Долбня Олеся Михайлівна - Майстер сезонного декору с. В. Лази;

8. Войнова Ірина - Вишивальниця картин с. Довге Поле

9. Король Мирослава – Поетеса, співачка с. Н. Солотвино

10. - 11. Скиба Юрій і Скиба Магдалина - Мистецька родина. Тато і донька. Художники с. Н. Солотвино

12. Роля Руслана Іванівна – Вишивальниця. с. Ярок

13. Макарович Алла Олександрівна – Вишивальниця с. Ярок

14. Чубирко Лідія – вокаліст, керівник народного ансамбля «Ярочок» с. Ярок


Ми бачимо, що ця війна – це перш за все, війна проти нашої культури. Велика і важлива місія покладена зараз на бійців мистецького фронту - зберегти і захистити національні цінності і культурне надбання, традиції, духовність. Адже, якщо ми не збережемо культуру під час війни - ми не збережемо Україну.

Бажаємо всім Миру, скорішої ПЕРЕМОГИ, розквіту творчості, гармонії із Всесвітом, Божої ласки на Многая і Благая Літа!

85 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page