top of page
  • Фото автораТетяна Раховська

ДЕРЕВЦЕ РОДУ


Плекаємо своє Деревце роду - в кожній родині, в кожній соціальній групі, яке виростає в Деревце Роду всього народу, цілої нації. В гілочках цього Деревця - особисте життя кожної людини і суспільства, духовні цінності, досвід минулих поколінь, сьогодення і мрії про майбутнє, переплітаються і створюють народні звичаї, свята і обряди, які стають фундаментальними традиціями культури народу.

Одна з яскравих українських народних традицій - проведення вечорниць на передодні свята апостола Андрія Первозваного (13 грудня), з яким пов'язане безліч неординарних звичаїв. Дівчата зазвичай хотіли узнати свою долю - гадали на майбутнього судженого, хлопці - намагалися привернути на себе увагу і робили різноманітні капості (наприклад - здіймали капуру), все це супроводжувалося веселощами, піснями. Обов'язковою стравою вечорниць були вареники, казали - "Вареники, вареники - Божі хваленники, не кожен їх варить, але кожен - хвалить!".

Ось такі Андріївські вечорниці відбулися і в закладах "Центру культури та дозвілля" Баранинської сільської ради.

Клуб - бібліотека - філії с. Великі Лази:

Клуб - бібліотека - філії с. Нижнє Солотвино :

Клуб - бібліотека - філії с. Ярок:

А клуб - бібліотека - філії с. Стрипа гостинно запросили до себе в гості на Андріївські вечорниці аматорські колективи з різних сіл Баранинської ТГ. Дійство, що відбувалось на сцені було справді захоплюючим! Юні артисти розігрували жартівливі сценки (театральний дует «Кумоньки»), співали чудові народні пісні (при чому, співали всі присутні в глядацькому залі!), дівчата гадали на свого майбутнього судженого, проводили цікаві конкурси, пригощали присутніх на святі смачними вареничками та випічкою. Хореографічні колективи, що займаються при клубі - філії с. Ярок (керівник Крістіна Булина) - «Закарпатки» та « Юні росинки» - порадували всіх запальними танцями, що супроводжувалися гучними оплесками наших дорогих глядачів. Учасники вокального ансамблю Великолазівського ліцею «Ластівочки» заспівали закарпатських пісень ( соло - Крістіна Канчій).

Справді, такий концертний захід - це кропітка і систематична праця наших шановних колег! Впевнена, і учасники, і глядачі Андріївських вечорниць отримали чудовий настрій, гарні враження, що зігріють серця і в зимову заметіль.

Дякуємо батькам за гарне виховання дітей і молоді - адже саме їм зрощувати і піклуватися далі про Українське Деревце Роду!22 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page